Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: niedziela, 21 kwietnia 2024r. Imieniny obchodzą: Anzelm, Feliks
Dziś obchodzimy

4 niedziela Wielkanocy

Imieniny

Anzelma, Feliksa

Myśl dnia
Całe życie to nieustanna okazja, żeby spotkać Jezusa.
Romano Guardini
Czytania

Dz 4, 8-12 ; Ps 118 ; 1 J 3, 1-2 ; J 10, 11-18czytaj więcej»»


Poradnia Małżeńska i Rodzinna „Siloe”

Chrześcijańska Poradnia Małżeńska i Rodzinna „Siloe”
przy Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych
ul. Różana 2
42-606 Tarnowskie Góry

Misją poradni jest pomaganie małżeństwu i rodzinie poprzez poradnictwo i terapię psychologiczną opartą na chrześcijańskiej koncepcji człowieka.

Pomagamy:

 • Małżeństwom i rodzinom potrzebującym pomocy psychologicznej i terapeutycznej
 • Osobom poszukującym pomocy psychologicznej opartej na chrześcijańskim systemie wartości
 • Małżeństwom z trudnościami w obszarze płodności i planowania rodziny
 • Narzeczonym przygotowującym się do małżeństwa

Oferujemy pomoc:

 • terapeuty rodzinnego pracującego w podejściu systemowym.
  Kontakt: Iwona Ziemniewicz, tel. 506180219
 • psychologa, specjalisty terapii uzależnień.
  Kontakt: Marcin Ziemniewicz, tel. 502121907
 • Instruktora modelu Creighton® (metoda naturalnego planowania rodziny, diagnozy i terapii niepłodności w NaProTECHNOLOGY®).
  Kontakt: Jagoda Rogozińska, tel. 509059814
 • Doradcy rodzinnego i nauczyciela NPR (Naturalnego Planowania Rodziny).
  Kontakt: Anna Wierzchowska, tel. 603183652

 

 

Poradnia psychologiczna i terapeutyczna

Iwona Ziemniewicz – pedagog, terapeuta systemowy
Marcin Ziemniewicz – psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta systemowy

Jesteśmy chrześcijanami, osobami zaangażowanymi w życie Kościoła oraz terapeutami. Naszą misją jest pomaganie osobom, małżeństwom i rodzinom w różnych trudnościach i kryzysach życiowych poprzez poradnictwo psychologiczne i terapię. W swojej pracy używamy różnych podejść i technik terapeutycznych, jednak przede wszystkim opieramy się na chrześcijańskiej wizji człowieka jako istoty posiadającej nie tylko ciało i psychikę, ale także sferę duchową. W naszej pracy, pomagając zwracającym się do nas osobom, odwołujemy się do każdej z tych sfer ludzkiej egzystencji.

 

Pomagamy:

 • osobom zmagającym się z jakąś trudnością życiową,
 • osobom uzależnionym,
 • osobom cierpiącym z powodu uzależnienia bliskiej osoby,
 • małżeństwom i rodzinom zmagającym się z problemami we wzajemnych relacjach

 

Poradnia Życia Rodzinnego

Prowadząca – Anna Wierzchowska 603-183-652, dyżury: środa 17:00 – 19:00

Uczę Metody Angielskiej zwanej też Metodą Objawowo-Termiczną Podwójnego Sprawdzania. Powyższa metoda pozwala na poznanie swojego rytmu płodności, nauczenie się życia z nim
w zgodzie. Metoda Objawowo-Termiczna polega na prowadzeniu obserwacji temperatury, śluzu, opcjonalnie szyjki macicy w celu zaobserwowania czasu płodnego, oraz czasu niepłodnego w trakcie trwania cyklu miesięcznego. Może służyć zarówno planowaniu poczęcia, jak i odkładania go w czasie. Zalecana jest jednak również kobietom, które skarżą się na nieregularne cykle, lub na nieprawidłowy ich przebieg. Dzięki obserwacjom często udaje się zauważyć nieprawidłowości. Lekarz może zatem łatwiej zdiagnozować problem, a czasem nawet sama kobieta potrafi niektórym zaradzić samodzielnie.,/p>

Jak widać jest to metoda obserwacyjna mogąca służyć zarówno małżonkom chcącym w pełni cieszyć się swoim współżyciem i świadomie zapraszać nowe życie do swojej rodziny, ale również dla kobiet, które chcą lepiej poznać swój organizm.

 

Model Creighton

Instruktor Modelu Creighton - Jagoda Rogozińska
e-mail: jagoda.rogozinska@gmail.com

 

Model Creighton jest narzędziem diagnostycznym w NaProTECHNOLOGY®. Jest wystandaryzowaną metodą obserwacji oznak płodności (biomarkerów) w cyklu kobiety.
Dzięki obserwacjom zauważymy nieprawidłowości zachodzące w cyklu kobiety. Korzystając z systemu, wsłuchujemy się w „autentyczny język zdrowia i płodności kobiety”.
Małżonkowie stosujący Model Creighton mogą nauczyć się rozpoznawać i rozumieć naturalnie występujący w cyklu kobiecym czas płodności i niepłodności. Informacje płynące z kontrolowania faz płodności i niepłodności w cyklu mogą służyć małżonkom zarówno do planowania poczęcia, jak i do odkładania poczęcia w czasie. Nie jest to jednak metoda antykoncepcyjna, ani też nie może być traktowana jako naturalna forma antykoncepcji. Jest to system, który traktuje osobę ludzką jako niepodzielną całość. System, który daje kobiecie także możliwość obserwowania i zachowywania jej zdrowia rozrodczego i ginekologicznego. Może być stosowany na każdym etapie okresu rozrodczego. Więcej informacji na stronie: www.creightonmodel.pl.

 

NaProTECHNOLOGY® (Natural Procreative Technology), czyli Wsparcie Naturalnej Prokreacji, jest to nowa gałąź medycyny w zakresie zdrowia reprodukcyjnego ukierunkowana na dobrą diagnostykę i skuteczne leczenie. Korzysta ona z najnowszych osiągnięć ginekologii, chirurgii, endokrynologii – to jednym słowem dobra medycyna. Jej twórcą jest prof. Thomas Hilgers z Omaha w stanie Nebraska w USA.
Więcej informacji na stronie: www.naprotechnology.pl.

Wersja do druku