Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: poniedziałek, 3 października 2022r. Imieniny obchodzą: Jan, Gerard
Dziś obchodzimy

Imieniny

Jana, Teresy

Myśl dnia
Bóg ma najwięcej siły w miłości.
bł. Jerzy Popiełuszko
Czytania

Ga 1, 6-12 ; Ps 111 ; Łk 10, 25-37czytaj więcej»»


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą - 3 października 2022r.

 1. Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory niedzielne o godz. 1630.
 2. W poniedziałek o godz. 1900 w salce katechetycznej pierwsze spotkanie w ramach nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych.
 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Pragniemy szczególnie w tym dniu objąć nasza modlitwą naszego Br. Franciszka w dniu Jego urodzin; naszych ministrantów noszących imię Franciszek oraz wszystkich, którym patronuje św. Franciszek.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 5. W czwartek 6 października wspólnota modlitewna KAIROS zaprasza na Mszę św. o godzinie 1800, natomiast po Mszy św. na animowany film „Największy z cudów” skłaniający do refleksji nad Sakramentem Eucharystii.
 6. W piątek 7 października wspomnienie N.M.P. Różańcowej. Podczas Mszy św. wieczornej członkowie naszej parafialnej wspólnoty Żywego Różańca odnowią swoje ślubowania, natomiast po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej. Zapraszamy także do uczestnictwa w tej Mszy św. kandydatów przygotowujących się do Sakr. Bierzmowania. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie.
 7. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 1715; natomiast w niedziele o 1615. Parafian, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w podanych godzinach w modlitwie różańcowej serdecznie zapraszamy na „RÓŻANIEC DLA ZAPRACOWANYCH” w piątek 7 października (wspomnienie M.B. Różańcowej) na godz. 2000. do wspólnej modlitwy. Udziela się odpustu zupełnego tym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub stowarzyszeniu pobożnym.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy panią Irenę KRIL pochodzącą z Tarnopola na Ukrainie, która ubogaci swoim śpiewem nasze niedzielne spotkania Eucharystyczne. Po Mszach św. będzie okazja wsparcia materialnego poprzez zakup płyt z utworami muzycznymi.
 9. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące opłaty związane z funkcjonowaniem naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia Gość Niedzielny, Gość Extra w cenie 12 zł poświęcony św. Siostrze Faustynie i Bożemu Miłosierdziu oraz gazetka parafialna.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 25 września 2022r.

 1. Zapraszamy na dzisiejsze nieszpory niedzielne o godz. 1630.
 2. W czwartek 29 września zapraszamy na spotkanie modlitewne wspólnoty KAIROS o godzinie 1900 w naszej kaplicy domowej. Wejście przy kancelarii parafialnej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Do naszych chorych udamy się z komunią św. od godziny 900. Prosimy o zgłoszenia w kancelarii parafialnej. W sobotę 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwa różańcowe o godz. 1715, natomiast w niedziele o 1615. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele zachęcamy do odmawiania różańca indywidualnie.
 4. Udziela się odpustu zupełnego tym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w kaplicy, w rodzinie, społeczności zakonnej lub stowarzyszeniu pobożnym.
 5. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące opłaty związane z funkcjonowaniem naszej parafii. W przyszłą niedzielę 2 października przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Po dłuższej przerwie wznawia swoją działalność Poradnia Życia Małżeńskiego, która będzie czynna w środy od godz. 1800 – 2000. W miesiącu październiku w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 1900 w salce katechetycznej I seria Nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych.
 7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zaprasza na obchody Dnia Dziecka Utraconego 15 października 2022r. w Zbrosławicach, parafia Wniebowzięcia NMP. Rozpoczęcie o godz. 1600.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego oraz gazetkę parafialną.

Wersja do druku Generuj PDF