Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: środa, 29 listopada 2023r. Imieniny obchodzą: Błażej, Saturnin
Dziś obchodzimy

Imieniny

Błażeja, Fryderyka

Myśl dnia
Źródłem chrześcijańskiej radości jest pewność bycia kochanym przez Boga.
papież Benedykt XVI
Czytania

Dn 5, 1-6. 13-14. 16-17. 23-28 ; Dn 3, 62-67 ; Łk 21, 12-19czytaj więcej»»


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrystusa Króla - 26 listopada 2023r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory niedzielne o godz. 1630.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Do naszych chorych udamy się z Komunią św. przedświąteczną w sobotę 9 grudnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii parafialnej.
 3. W piątek 1 grudnia będzie możliwość oddania do utylizacji wszelkiego zużytego sprzętu (telewizor, monitor, komputer, drukarka). Zbiórka sprzętu wyłącznie do godz. 1000 na parkingu przed kościołem. Odbiór nastąpi o godzinie 1000. Po tej godzinie prosimy nie przynosić sprzętu gdyż nie będzie miał kto go odebrać.
 4. W niedzielę 3 grudnia rozpoczynamy okres Adwentu a zarazem nowy rok liturgiczny. Gościć będziemy w naszej parafii o. Euzebiusza franciszkanina z Panewnik.
  Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w Mszach Roratnich. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1730, dla dorosłych o godz. 630 w kościele filialnym, a ponadto dla bardzo mocno zapracowanych w trzy kolejne piątki grudnia tj. 8, 15 i 22 grudnia o godz. 1900 w kościele filialnym.
 5. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem nasze Siostry Służebniczki będą zbierały ofiary na tegoroczny wystrój naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Za wszystkie ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.
 6. W dzisiejszą Niedzielę po Mszy św. o godz. 1400 w salkach parafialnych spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas I szkół średnich.
 7. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na przyszły rok, Ewangelia 2024 Droga, Prawda Życie, kartki świąteczne oraz opłatki na stół wigilijny.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego jak również gazetkę parafialną.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą - 19 listopada 2023r.

 1. W dzisiejszą Niedzielę parafia nasza przeżywa Uroczystość Odpustową ku czci M. B. Uzdrowienie Chorych. Serdecznie zapraszamy na nieszpory o godz. 1630.
 2. We wtorek 21 listopada - wspomnienie św. Tarcycjusza patrona Służby Liturgicznej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ministrantach naszej parafii i prośmy o nowe powołania do służby przy ołtarzu.
 3. W środę 22 listopada - wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji naszych organistów, naszej Parafialnej Orkiestry Kamiliańskiej oraz dyrygenta.
 4. W sobotę 25 listopada – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy. Zapraszamy na Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych kolejarzy oraz ich rodziny w Niedzielę 26 listopada o godz. 1030.
 5. W przyszłą niedzielę 26 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny.
 6. Listopadowe terminy spotkań dla kandydatów do Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich: Dzisiejsza Niedziela po Mszy św. o godz. 1400 w salkach parafialnych lub Niedziela 26 listopada również po Mszy św. o godz. 1400.
 7. W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na przyszły rok, Ewangelia 2024 Droga, Prawda Życie, kartki świąteczne oraz opłatki na stół wigilijny. Dzisiaj można również nabyć kalendarz na przyszły rok wydany przez naszą parafialną Caritas w cenie 10 zł.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego jak również gazetkę parafialną.

Wersja do druku