Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: niedziela, 26 września 2021r. Imieniny obchodzą: Justyna, Cyprian Wspomnienie bł. Luigi Tezza – Kamilianina


Motto na bieżący tydzień:

"Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały Pana naszego, Jezusa Chrystusa".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą - 19 września 2021r.

 1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory Niedzielne o 1630.
 2. W czwartek 23 września po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 3. W sobotę 25 września o godzinie 1000 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów oraz kandydatów. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 4. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian na koncert organowy (pożegnanie z latem przywitanie z jesienią) do kościoła filialnego w sobotę 25 września na godzinę 1900. Szczegóły podane na plakacie.
 5. Od października do grudnia w Katolickim Centrum Kultury „Opoka” w Bobrownikach Śląskich będą się odbywały warsztaty dla młodzieży „Szlifierka”. Młodzież od 14 do 25 roku może wziąć udział w warsztatach filmowych, fotograficznych, tanecznych, teatralnych, muzyki rozrywkowej, wizażu i charakteryzacji. Więcej szczegółów na plakatach. Zapisy drogą internetową przez link na facebooku do warsztatów.
 6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie wspólnoty KAIROS w czwartek o godz. 1900 w salce parafialnej.
 7. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące opłaty związane z funkcjonowaniem naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę kolejnej raty prac renowacyjno - malarskich kościoła filialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego jak również Gazetkę parafialną.

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą  - 12 września 2021r.

 1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze Nieszpory Niedzielne o 1630.
 2. We wtorek (14 września) – Święto Podwyższenia Krzyża.
 3. Caritas Parafialna zaprasza chętne osoby, które chciałby włączyć się w działalność Parafialnego Zespołu Caritas na powakacyjne zebranie, które odbędzie się we wtorek, po Mszy Św. wieczornej w salkach parafialnych. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę (15 września) wspomnienie M.B. Bolesnej.
 5. Wspólnota KAIROS serdecznie zaprasza na wieczór planszowy w piątek (17 września) o godz. 1800 do salki. Równocześnie pragniemy serdecznie podziękować panu Tomaszowi za wypożyczenie gier i prowadzenie tego spotkania.
 6. W najbliższą sobotę 18 września w salce parafialnej spotkanie Dzieci Maryi o godzinie 1100. Serdecznie zapraszamy.
 7. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W imieniu całej naszej wspólnoty bardzo serdecznie dziękujemy naszemu współbratu Augustowi, który gościł w naszej parafii przez ostatni rok, za jego obecność, wielkie zaangażowanie na rzecz parafii i klasztoru. Życzymy mu dużo Bożego Błogosławieństwa, światła Ducha Świętego, opieki św. Józefa i św. Kamila, oraz gorąco prosimy o pamięć o Nim w naszych codziennych modlitwach.
 9. Informujemy że spotkania Wspólnoty parafialnej KAIROS będą się odbywały w czwartki o godzinie 1900 w salce parafialnej.
 10. Informujemy także parafian, że istnieje możliwość spisania się w Spisie Powszechnym u rachmistrza, który będzie dyżurował w naszych salkach parafialnych w poniedziałek 13 września od godz. 1300-1600 oraz w środę 15 września od godz. 1600-1900.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego jak również Gazetkę parafialną.

Wersja do druku Generuj PDF