Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: środa, 27 października 2021r. Imieniny obchodzą: Iwona, Sabina, Wincenty


Motto na bieżący tydzień:

"Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą - 24 października 2021r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii naszego ojca Diakona Lashę Manukian, pochodzącego z Gruzji i pracującego w naszej polskiej Misji w Gruzji.
 2. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godzinie 1615, podczas którego modlić się będziemy w sposób szczególny w intencji misji.
 3. Po długiej przerwie wracamy do niedzielnych Mszy św. szkolnych o godz. 1200. Bardzo prosimy rodziców, aby jeśli to możliwe, wspólnie ze swymi pociechami uczestniczyli w tych Mszach św.
 4. W Tarnogórskim Centrum Kultury 6 listopada o godz. 1800 zostanie zaprezentowany spektakl „Rzecz o ks. Blachnickim". Ceny biletów 10 zł. Bilety będzie można nabywać również w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Serdecznie zachęcamy do
  obejrzenia spektaklu.
 5. W przyszłą niedzielę, 31.10, po każdej Mszy Świętej będzie można nabyć kalendarz wydany przez naszą Parafialną Wspólnotę Caritas. Tematem przewodnim kalendarza jest oblicze kościoła filialnego i szpitala OO. Kamilianów, zapisane na starych zdjęciach i pocztówkach z okresu 1910-1939. Dzięki uprzejmości Muzeum Miasta Tarnowskie Góry, które udostępniło archiwalne zdjęcia, w każdym miesiącu znajdziemy unikatowe, nigdzie niepublikowane zdjęcia z przed II wojny światowej Klasztoru OO. Kamilianów. Koszt kalendarza 8 zł. Dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na zorganizowanie świątecznych paczek dla podopiecznych Caritas.
 6. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę kolejnej raty prac renowacyjno - malarskich kościoła filialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, jak również Gazetkę parafialną, natomiast w kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze na przyszły rok oraz Ewangelia (Droga, Prawda i Życie na 2022), Natomiast za obrazem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych są do nabycia znicze Caritas w cenie 3 zł.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 17 października 2021r.

 1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godzinie 1615.
 2. W poniedziałek 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty oraz patronalne święto pracowników służby zdrowia. W naszych modlitwach prośmy dla nich o światło Ducha Świętego oraz Boże Błogosławieństwo w pracy na rzecz chorych i cierpiących.
 3. Wspólnota KAIROS serdecznie zaprasza na wydarzenie „Obudź serce z Maryją” we wtorek o godz.1715 różaniec, a po nim na Mszę św.
 4. W piątek 22 października zapraszamy do modlitwy różańcowej rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. o godz. 1715. Również w piątek, ale o 2000. zapraszamy na różaniec dla zapracowanych.
 5. W sobotę o godz. 1100. spotkanie w salce Dzieci Maryi. Natomiast o godz. 1700. serdecznie zapraszamy na „WIECZÓR Z PLANSZÓWKAMI”. Spotkanie odbędzie się w salkach parafialnych, przy okazji bardzo serdecznie dziękujemy panu Tomaszowi za poprowadzenie tego spotkania i za udostępnienie gier.
 6. Po długiej przerwie wracamy do niedzielnych Mszy św. szkolnych o godz. 1200. Bardzo prosimy rodziców, aby jeśli to możliwe wspólnie ze swymi pociechami uczestniczyli w tych Mszach św.
 7. Przyszłą niedzielą rozpoczynamy w kościele TYDZIEŃ MISYJNY. W naszej parafii gościć będziemy naszego Ojca Diakona Lashę Manukian pochodzącego z Gruzji i tam pracującego w Polskiej Misji Kamiliańskiej, który wygłosi Słowo Boże.
 8. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące opłaty związane z funkcjonowaniem naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na misje. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Gościa Niedzielnego, jak również Gazetkę parafialną, natomiast w kancelarii parafialnej są też do nabycia kalendarze na przyszły rok oraz Ewangelia (Droga, Prawda i Życie na 2022).

Wersja do druku Generuj PDF