Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: czwartek, 16 lipca 2020r. Imieniny obchodzą: Benedykt, Eustachy


Motto na bieżący tydzień:

"Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą - 12 lipca 2020r.

 1. Dzisiaj w naszej Parafii odpust ku czci św. Kamila. O godz. 900 w kościele filialnym suma odpustowa w intencji Parafian i Gości. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Kamila do kościoła parafialnego. O godzinie 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W poniedziałek z racji odpustu ku czci św. Kamila o godz. 730 Msza św. za zmarłych ojców i braci Kamilianów i procesja na cmentarz.
 3. Także poniedziałek dzień fatimski. O godz. 1730 odmówimy różaniec w intencjach polecanych. Po Mszy św. udamy się z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną i orkiestrę.
 4. We wtorek (14 lipca) Dzień Chorego. O godz. 930 Nabożeństwo w intencji chorych i Msza św. ku czci św. Kamila w intencji cierpiących, starszych, niepełnosprawnych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, i błogosławieństwem lourdzkim. Ze względu na trwającą epidemię poczęstunek w salkach parafialnych nie odbędzie się.
 5. W środę o godz. 1730 Nowenna ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i Msza św. w intencjach polecanych. Możliwość uczestniczenia przez transmisję z naszego kościoła.
 6. W piątek (17 lipca) o godz. 1500 Koronka i Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w kancelarii.
 7. W sobotę (18 lipca) o godz. 1730 Różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w miesiącu lipcu.
 8. W dniach od 19 – 26 lipca 2019 będziemy obchodzili 21 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”. W niedzielę 26 lipca po Mszach św. przed kościołem poświęcenie samochodów. Ofiary z akcji "św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr" będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy (zbiórka do puszek przed kościołem). Niech to będzie nasze podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie. Za materialne wsparcie tego dzieła składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 9. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary – składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.
 11. W najbliższych dniach Rada Dzielnicy Osada Jana, zamierza zaangażować się w pomoc podopiecznym tarnogórskiego schroniska Cichy Kąt. Tamtejsza sytuacja pogorszyła się w ostatnim czasie, co jest efektem pandemii. Zwierzęta wymagają opieki, specjalnego żywienia oraz opieki weterynaryjnej. Stąd przez najbliższe dni w osiedlowych sklepach: Piekarnia Bączkowicz, sklep owoce i warzywa Natalia, rzeźnik Więcek i sklep Koszyczek, rozstawione będą puszki, do których będzie można wrzucić wolne datki. Z uzbieranych środków Rada Dzielnicy zakupi środki medyczne i doposaży gabinet weterynaryjny w schronisku. Z góry dziękujemy.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą - 5 lipca 2020r.

 1. Dziś zapraszamy na Nieszpory o godzinie 1630.
 2. W środę o godz. 1730 Nowenna ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i Msza św. w intencjach polecanych. Możliwość uczestniczenia przez transmisję z naszego kościoła.
 3. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli na potrzeby Parafii. Za wszelkie ofiary –
  serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.
 4. W przyszłą niedzielę (12 lipca) odpust ku czci św. Kamila. O godz. 900 w kościele
  filialnym suma odpustowa w intencji Parafian i Gości. Po Mszy św. procesja
  z Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Kamila do kościoła parafialnego.
  O godzinie 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.

 

Wersja do druku Generuj PDF