Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: niedziela, 3 lipca 2022r. Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek Rocznica śmierci: O. Romuald Liszczyk (+1963)
Dziś obchodzimy

14 niedziela zwykła

Imieniny

Tomasza, Anatola

Myśl dnia
Pierwszy krok do zrzucenia niewoli to odważyć się być wolnym.
Tadeusz Kościuszko
Czytania

Iz 66, 10. 12-14c ; Ps 66 ; Ga 6, 14-18 ; Łk 10, 1-12. 17-20czytaj więcej»»


Apostolat MARGARETKA

Wspólnota „Salus” 2 lutego 2008 podjęła inicjatywę modlitwy za kapłanów w ramach Apostolatu Margaretka. Powstała pierwsza Margaretka i bardzo szybko kolejne. Obecnie apostolat tworzą 44 Margaretki. Każda z nich jednoczy w modlitwie 7 osób, które w kolejny wyznaczony dzień tygodnia odmawiają koronkę ku Czci Ducha Świętego w intencji przyjętego kapłana. Zachęcamy do podjęcia modlitwy w Apostolstwie. Zgłoszenia przyjmowane są we wspólnocie „Salus”.

Gizela Dziuk

Ikona Oblubienicy Ducha Świętego
Ikona Oblubienicy Ducha Świętego

Nie ma konieczności zastępowania osoby modlącej się w razie jej śmierci, gdyż również po przejściu do nowego życia w Chrystusie może ona nadal wstawiać się w Jego intencji. Podobnie śmierć Kapłana nie oznacza przerwania modlitwy, gdyż Kościół modli się za zmarłych, można wtedy tylko zmienić formę modlitwy.

Modlitwą można objąć jednego Kapłana odmawiając koronkę raz w tygodniu lub za kilku odmawiając koronkę każdego dnia za innego Kapłana. Do tej pory powstało 44 tak zwanych "Margaretek", w których objęliśmy 27 Ojców Kamilianów, oraz Kapłanów pochodzących z naszej parafii. Z radością można powiedzieć, że nasi parafianie bardzo chętnie włączyli się w to dzieło, tworząc coraz większy "bukiet Margaretek."

Przykładowa Margaretka
Przykładowa Margaretka

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wielkim darem jest dla nas kapłan jego służba, dyspozycyjność, codzienne sprawowanie Eucharystii, posługa sakramentalna, a to wszystko przecież dla nas wiernych.

Wspierajmy modlitwą Tych, którzy ofiarowali swoje życie, by nam dawać Jezusa, za Tych dzięki którym możemy czerpać siły duchowe i moc z Eucharystii. Pamiętając równocześnie, że modląc się spływa i na nas Boże życie czerpane od Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Pana.

Wersja do druku