Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: sobota, 19 października 2019r. Imieniny obchodzą: Paweł, Ziemowit, Jan


Motto na bieżący tydzień:

"Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 20 października 2019r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. O godzinie 1615 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe. Szczególnie w tygodniu misyjnym zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji, Misjonarzy oraz wszystkich pracujących na misjach.
 2. We wtorek (22 października) przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. W środę o godz. 1730 Nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych.
 4. W piątek w Tygodniu Misyjnym w ramach wieczornej adoracji zapraszamy na Misyjny Wieczór Chwały. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę 27 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego naszym gościem będzie ojciec Heribertus Florianus Wea, Werbista pochodzący z Indonezji pracujący w Rybnickiej parafii, który wygłosi Słowo Boże a po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość nabycia kalendarzy misyjnych ojców Werbistów.
 6. Spotkania Grupy KAIROS będą odbywały się we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 7. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na Misje. W przyszłą niedzielę kolekta na renowację kościoła filialnego. Za wszystkie ofiary ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.
  Od przyszłej Niedzieli cena „Gościa Niedzielnego” 6 zł.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 13 października 2019r.

 1. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godzinie 1615 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe, podczas którego szczególnie chcemy się modlić w intencji naszej parafialnej orkiestry.
 2. W środę (16 października) uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska.
  O godz. 1715 Nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych. W tym dniu przypadają imieniny Biskupa Seniora Gerarda Kusza. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 3. W czwartek o godz. 1900 celebracja dla młodzieży klas VIII przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W piątek (18 października) święto św. Łukasza, Ewangelisty.
  O godzinie 1500 Koronka i Msza św. do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w kancelarii.
  O godz. 1715 Różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w miesiącu październiku. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy.
 5. Przyszła niedziela (20 października) jest Niedzielą Misyjną która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Papież Franciszek, z okazji 100 lecia Listu apostolskiego „Maximum illud” ogłosił tegoroczny październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Szczególnie w tygodniu misyjnym zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji, Misjonarzy oraz wszystkich pracujących na misjach.
 6. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na bieżące wydatki kościoła i parafii. Za tydzień kolekta na Misje. Za wszelkie ofiary – składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.

 

Wersja do druku Generuj PDF