Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: czwartek, 20 czerwca 2019r. Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna


Motto na bieżący tydzień:

"Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy - 16 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres przyjęcia Komunii św. Wielkanocnej. O godzinie 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W poniedziałek (17 czerwca) o godzinie 1600 w kościele filialnym nasz współbrat Lasha z Gruzji przyjmie posługę Akolitatu.
 3. We wtorek (18 czerwca) zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 1630 zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, katechetów, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną.
  O godz. 1730 Różaniec i Msza święta za zmarłych polecanych w miesiącu czerwcu. Intencje można składać w kancelarii lub w zakrystii.
 4. W środę o godz. 1700 przy kościele odbędzie się próba sypania kwiatków na Boże Ciało. Zapraszamy wszystkie dzieci, szczególnie pierwszokomunijne. O godz. 1730 Nowenna ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i Msza św. w intencjach polecanych.
 5. W czwartek (20 czerwca) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 600 w kościele filialnym, 730, 1130 i 1700 w kościele parafialnym. O godz. 900 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w kościele filialnym, po której przejdziemy z procesją. Tradycyjnie prosimy wiernych o udekorowanie swoich domostw i przygotowanie czterech ołtarzy. Prosimy całą wspólnotę parafialną do włączenia się w ich przystrojenie.
 6. W piątek (21 czerwca) o godz. 1500 Koronka i Msza św. do Bożego Miłosierdzia w intencjach polecanych. W tym dniu ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Od tego dnia przez cały tydzień zapraszamy do uczestnictwa w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 7. Od najbliższego piątku wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu zostaje zawieszona na czas wakacji.
 8. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli na bieżące wydatki parafii. Za wszelkie ofiary – serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.
 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godz. 900 w kościele filialnym. Po Mszy św. procesja wokół kościoła.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.
 11. Fundacja KADOSZ UWIELBIENIE zaprasza młodych, dużych i małych na IV już Koncert Uwielbienia pt. „JEGO MOC”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała na tarnogórskim rynku o godzinie 1700. Będzie dużo dobrej muzyki, także z udziałem dzieci oraz teatr pantomimy. Szczegóły na plakatach!

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 9 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nie czynna.
 3. W środę o godz. 1730 Nowenna ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i Msza św. w intencjach polecanych.
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli na bieżące wydatki parafii. Za wszelkie ofiary – serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.
 7. W przyszłą niedzielę (16 czerwca) uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.
 9. Fundacja KADOSZ UWIELBIENIE zaprasza młodych, dużych i małych na IV już Koncert Uwielbienia pt. „JEGO MOC”, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała na tarnogórskim rynku o godzinie 1700. Będzie dużo dobrej muzyki, także z udziałem dzieci oraz teatr pantomimy. Szczegóły na plakatach!
 10. Z inicjatywy Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Gliwickiej w następną niedzielę wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy wszystkich do podpisania się w obronie dzieci przed deprawacją.

 

Wersja do druku Generuj PDF