Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: poniedziałek, 22 kwietnia 2019r. Imieniny obchodzą: Leon, Łukasz Rocznica śmierci: O. Ernest Szleger (+2005)


Motto na bieżący tydzień:

"Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019 r.

 1. Zapraszamy na Nieszpory świąteczne o godz. 1630.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Nieszporów nie będzie.
 3. W środę o godz. 17:30 Nowenna i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych.
 4. Z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w czwartek i piątek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień z racji Niedzieli Miłosierdzia zostanie odprawione o godz. 1500 uroczyste Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego. Wszelkie intencje za żyjących i zmarłych, które będą odczytane w czasie nabożeństwa, można składać w kancelarii bądź w zakrystii. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Prosimy o przyniesienie w tym dniu i złożenie przed ołtarzem skarbonek wielkopostnych z ofiarą.
 7. Kolekta dzisiejsza – na potrzeby parafii i klasztoru; jutrzejsza – przeznaczona będzie na KUL. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii a przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas diecezji i parafii. Za wszelkie ofiary – serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.
 8. W tym roku liturgiczny obchód uroczystości św. Wojciecha przenosi się na poniedziałek 29 kwietnia.
 9. Wspólnota SYCHAR zaprasza na kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej, które odbędzie się w piątek 26 kwietnia. Zaczynamy Eucharystią o godz. 1800 w intencji małżeństw w kryzysie. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” , „Małego Gościa” i „Gazetkę Parafialną”.
 11. Składamy serdeczne podziękowanie siostrze Zuzannie, osobom troszczącym się o czystość kościoła, młodzieży i wszystkim, którzy pomagali przy świątecznym wystroju i zadbali o czystość naszych świątyń na Święta Wielkanocne.
 12. Ojciec Proboszcz i Parafialna Caritas składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji Wielkopostnej Tytki Charytatywnej. Członkowie Parafialnego Caritas rozwieźli wszystkie paczki do rodzin. Zdjęcia z rozdawania można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za wszystko.
 13. Caritas Parafialna organizuje w dniu 28 kwietnia tj. niedziela wyjazd do Multikina w Zabrzu na film MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE. Koszt 25 zł od osoby. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Wyjazd o godz. 17 z placu kościelnego.
 14. Wszystkim Parafianom, Gościom i bliskim z okazji Świąt Paschalnych, kiedy światłość przezwyciężyła wszelką ciemność, gdy Bóg okazał swą wielkość, ale zarazem miłość do ludzi, w te wielkie Święta Zmartwychwstania Chrystusa życzymy aby moc wychodząca z pustego grobu przeniknęła każdego z nas i naszych bliskich, aby wypełniła wszystkie zakamarki Waszego życia, by krzyż codzienności zajaśniał blaskiem nadziei, darząc wewnętrzną radością i pokojem.
  Głębokiego przeżycia tajemnicy zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią oraz wszelkich łask od Jezusa Najwyższego Kapłana i wszystkiego co wypływa z Boskiego, Miłosiernego Serca.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową - 14 kwietnia 2019 r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową, rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ, w którym przeżywamy najważniejsze wydarzenia naszej wiary. Zapraszamy o godz. 1615 na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące wydatki parafii. Po Mszach św. zapraszamy do salek na kiermasz wielkanocny.
 2. W WIELKI WTOREK Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę. Początek nabożeństwa o godz. 1845 sprzed kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła do kościoła MB. Królowej Pokoju.
 3. W WIELKĄ ŚRODĘ o godz. 1730 Nowenna i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych.
 4. W WIELKI CZWARTEK początek Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do licznego udziału i duchowego przeżycia tych dni. O godz. 1800 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja do 2100. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby parafii i klasztoru.
 5. WIELKI PIĄTEK
  730 Ciemna Jutrznia i całodzienna Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.
  900 Droga Krzyżowa (tego dnia nie czyta się wypominek za zmarłych).
  1500 Kornka do Miłosierdzia Bożego
  1800 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu oraz Adoracja do 2100. Podczas Adoracji będą śpiewane „Gorzkie Żale”.
  Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy.
 6. WIELKA SOBOTA
  730 Ciemna Jutrznia i całodzienna Adoracja Pana Jezusa przy Bożym Grobie oraz adoracja Krzyża. Święcenie pokarmów o pełnych godzinach od 1200 do 1600.
  1800 Liturgia Wigilii Paschalnej. Na ceremonie przynosimy świece z okapnikiem. Ofiary złożone przy Bożym Grobie i przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i kościołów w Ziemi Świętej. Kolekta w Wielką Sobotę będzie przeznaczona na potrzeby naszej świątyni.
 7. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  O godz. 600 Procesja Rezurekcyjna ze świecami. Msza św. w intencji Parafian i Gości. Do udziału w radości paschalnej zapraszamy wszystkich wiernych. Nie będzie Mszy św. w kościele filialnym o godz. 600 oraz o 730 w kościele parafialnym. Tego dnia kolekta na potrzeby parafii i klasztoru a w drugi dzień świąt na KUL. Serdeczne podziękowanie - „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary.
 8. Porządek spowiedzi wielkanocnej: Dziś podczas każdej Mszy św.
  Od poniedziałku do środy – rano i wieczorem przed Mszami św.
  Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę – od godz. 700 – 1100 i od 1500 – 1800. W czasie Świąt spowiedzi nie będzie.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa niedzielnego” i „Gazetkę parafialną”.

 

Wersja do druku Generuj PDF