Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: piątek, 23 marca 2018r. Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks


Motto na bieżący tydzień:

"Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkiego Postu - 18 marca 2018 roku

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. siostry i brat zbierają ofiarę na świąteczny wystrój kościoła, a Dzieci Maryi rozprowadzają własnoręcznie robione palmy. O godz. 1615 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O 1700 Msza św. za zmarłych polecanych w miesiącu marcu.
 2. W poniedziałek 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 3. W środę o godz. 1730 Nowenna ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i Msza św. w intencjach polecanych.
 4. W piątek o godz. 1715 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii; o godzinie 1800 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę o godz. 900 zapraszamy do sprzątania kościoła parafialnego parafian zamieszkałych przy ulicy Zacisznej. Od godziny 900 przedświąteczne odwiedziny chorych.
 6. Za tydzień (25 marca) Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcimy palmy. Mszę św. o godz. 1200 rozpoczniemy uroczystą procesją. Prosimy, by dzieci zgromadziły się przed kościołem o godz. 1150. W tym dniu o godz. 1430 w katedrze gliwickiej Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.
 7. W tym roku liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę (25 marca) przenosi się na poniedziałek 9 kwietnia.
 8. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli na bieżące wydatki parafii. Serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary.
 9.  W najbliższą sobotę tj. 24 marca Parafialna Caritas zaprasza o godzinie 1600 do salek parafialnych na Kino Parafialne. Zapraszamy na film „Czy naprawdę wierzysz?
 10. W przyszłą niedzielę (25 marca) Parafialna Caritas oraz Rękodzielne Tarnogórzanki zapraszają do salek na kiermasz parafialny. Można będzie kupić ręczne robione ozdoby świąteczne oraz domowe ciasto. Zaprasza
 11. Ojciec Proboszcz i Parafialna Caritas składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji zbierania produktów żywnościowych i chemii w osiedlowej Biedronce oraz tym, którzy włączyli się w akcję „Charytatywna Tytka”. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W kancelarii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne na święta w cenie 10,00, 5,00 i 2,50 zł. Nabywając świece pomagamy ubogim.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną” .
  W kancelarii parafialnej można nabyć kartki świąteczne.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na IV Niedzielę Wielkiego Postu - 11 marca 2018 roku

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Radości (Laetare) i zwiastuje połowę okresu przygotowania do Świąt Zmartwychwstania. Zapraszamy o godz. 1615 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. We wtorek (13 marca) 5 – ta rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu Świętym.
 3. W środę o godz. 1730 Nowenna ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i Msza św. w intencjach polecanych.
 4. W piątek godz. 1500 Koronka i Msza św. do Bożego Miłosierdzia. O 1715 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii; o godzinie 1800 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci.
 5. Dzisiejsza kolekta na spłatę kolejnej raty za witraż. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii. Serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. siostry i brat zbierać będą ofiarę na świąteczny wystrój kościoła.
 6. W kancelarii oraz przy wyjściu z kościoła można nabyć świece paschalne na święta w cenie 10,00, 5,00 i 2,50 zł. Nabywając świece pomagamy ubogim.
 7. W najbliższą sobotę tj. 17 marca o godzinie 1600 Parafialna Caritas zaprasza do salek parafialnych na prelekcję tematyczną. Najbliższa prelekcja będzie poświęcona „bezpieczeństwu w Internecie”. Zapraszamy
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną” .
  W kancelarii parafialnej można nabyć kartki świąteczne.

 

Wersja do druku Generuj PDF