Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: sobota, 23 czerwca 2018r. Imieniny obchodzą: Wanda, Zenon Rocznica święceń: O. Marian Świerczek (1979), O. Stefan Szymoniak (1979)


Motto na bieżący tydzień:

"Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą, 17 czerwa 2018r.

 1. Dziś gościmy w naszej parafii zespół „CZEREMSZYNA” z Ukrainy. Po Mszach św. można nabyć płyty, z których dochód zespół przeznacza na Dom Dziecka na Ukrainie. O godzinie 1630 zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana.
 2. W poniedziałek o godz. 1730 Różaniec i Msza święta za zmarłych polecanych w miesiącu czerwcu. Intencje można składać w kancelarii lub w zakrystii.
 3. W środę o godz. 1730 Nowenna i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych.
 4. W piątek (22 czerwca) zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 815 zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, katechetów, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę św. dziękczynną.
 5. W sobotę o godz. 815 zapraszamy do sprzątania kościoła parafialnego parafian zamieszkałych przy ulicy Chopina 29B i 29C.
 6. Kolekta dzisiejszej niedzieli na bieżące wydatki parafii. Za tydzień kolekta na witraże. Za wszelkie ofiary – serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Suma odpustowa o godz. 900 w kościele filialnym. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Także w przyszłą niedzielę odpust w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Na Nieszpory odpustowe zapraszamy do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 1500. U nas Nieszporów nie będzie.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę dnia 10 lipca .O godzinie 1100 odbędzie się uroczysta Msza święta, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. abp Stanisław Gądecki metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
  Zapraszamy do wspólnej pielgrzymki.
  Zapisy przyjmuje pani Teresa pod numerem telefonu 667155552

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą, 10 czerwa 2018r.

 1. Dziś o godz. 1700 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W środę Dzień Fatimski. O godzinie 1715 Różaniec fatimski i Msza św. Po Mszy św. procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Prosimy orkiestrę, poczty sztandarowe, „Dzieci Maryi”, ministrantów, panów do niesienia figury i wszystkich wiernych.
 3. W piątek o godz. 1500 Koronka i Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w kancelarii. Po Mszy św. w salkach spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które otrzymają w niedzielę sakrament chrztu.
 4. W sobotę o godz. 815 zapraszamy do sprzątania kościoła parafialnego parafian zamieszkałych przy ulicy Chopina 29 i 29A.
 5. Kolekta dzisiejszej i przyszłej niedzieli na bieżące wydatki parafii. Za wszelkie ofiary – serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim parafianom a szczególnie dzieciom, które w czasie oktawy Bożego Ciała brały udział w procesji i sypaniu kwiatów.
 7. W niedzielę 17 czerwca gościć będziemy w naszej parafii zespół „CZEREMSZYNA” z Ukrainy. Po Mszach św. będzie można nabyć płyty, z których dochód zespół przeznacza na Dom Dziecka na Ukrainie.
 8. Stowarzyszenie Parku Piny na zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Osady Jana na zebranie sympatyków Stowarzyszenia oraz wszystkich tych, którzy pragną włączyć się w odbudowę Paru Piny. Zebranie odbędzie się w poniedziałek, 11 czerwca br. w Klubie Gwarek, ul. Słoneczników 41 o godzinie 18:00. Zapraszamy.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.

 

Wersja do druku Generuj PDF