Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: wtorek, 23 października 2018r. Imieniny obchodzą: Marlena, Seweryn, Iga


Motto na bieżący tydzień:

"Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą - 21 października 2018 r.

 1. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. O godzinie 1615 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe. Dziś po Mszach św. oraz w tygodniu w kancelarii i zakrystii można nabyć znicze Caritas w cenie 2,50. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc ubogim.
 2. W poniedziałek (22 października) przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. We wtorek (23 października) przypadają urodziny Biskupa Seniora Gerarda Kusza. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 4. W środę o godz. 1730 Nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych.
 5. W czwartek o godzinie 1900 spotkanie kandydatów do bierzmowania według podziału na grupy.
 6. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów przy parafii Królowej Pokoju. W przyszłą niedzielę 28 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościć będziemy ojca Pawła Dyl Kamilianina pracującego na misjach w Gruzji, który wygłosi Słowo Boże. W tym dniu kolekta na Misje. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Plasterek” wspierającego chore dzieci. Za wszelkie ofiary ofiarodawcom – składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 7. W czwartek 25 października Różaniec ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godzinie 18.00. z parafii św. Piotra i Pawła do parafii Królowej Pokoju.
 8. W dniach 27 i 29 października br. odbędzie się XVII Sympozjum Tarnogórskie pod hasłem „Państwo – Kościół – Naród”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem swojej wiedzy oraz chcących właściwie zrozumieć otaczającą rzeczywistość. Program wywieszony jest w gablocie. Wstęp na sympozjum jest wolny!
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.
  W Kancelarii parafialnej są do nabycia Kalendarze na nowy rok i „Ewangelia 2019 – Słowo na każdy dzień”.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą - 14 października 2018 r.

 1. Dziś przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godzinie 1615 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.
 2. Dzień 15 października jest na całym świecie obchodzony jako Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. za wszystkie zmarłe dzieci także te nienarodzone zostanie odprawiona 15 października (poniedziałek) o godz. 1800 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.
 3. We wtorek (16 października) uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska. W tym dniu przypadają imieniny Biskupa Seniora Gerarda Kusza. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 4. W środę o godz. 1730 Nabożeństwo Różańcowe połączone z Nowenną i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych.
 5. W czwartek (18 października) święto św. Łukasza, Ewangelisty. O godz. 1730 Różaniec i Msza św. za zmarłych polecanych w miesiącu październiku. O godzinie 1900 celebracja liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania.
 6. W piątek o godzinie 1500 Koronka i Msza św. do Bożego Miłosierdzia. Intencje można składać w kancelarii. Wszystkie dzieci szkolne zapraszamy na Mszę św. szkolną o godzinie 1800. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na częściowy zakup opału na nadchodzącą zimę. W przyszłą niedzielę kolekta na Dom Księży Emerytów przy parafii Królowej Pokoju. Za wszelkie ofiary – składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 8. W przyszłą niedzielę (21 października) Niedziela Misyjna którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji.
 9. Caritas Parafialna zaprasza wszystkich Parafian na „Parafialny Seans FILMOWY”. Wyświetlony zostanie film „Świadectwo” opowiadający o życiu Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy w sobotę 20 października na godz. 1600 do salek.
 10. Caritas Parafialna zaprasza wszystkie chętne osoby na kurs obsługi komputera w stopniu podstawowym i zaawansowanym. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, w godzinach od 1800 do 2000. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Serdecznie zapraszamy.
 11. Rada Dzielnicy Osada Jana zaprasza wszystkich seniorów na Dzień Seniora, który odbędzie się 18 października br., w Klubie Gwarek ul. Słoneczników 41 (pawilony), o godzinie 1600.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”.
 13. W Kancelarii parafialnej są do nabycia Kalendarze na nowy rok i „Ewangelia 2019 – Słowo na każdy dzień”.

 

Wersja do druku Generuj PDF