Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: środa, 19 grudnia 2018r. Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban


Motto na bieżący tydzień:

"Duch Pański nade mną, posłał mnie, abym głosił dobrą nowinę ubogim".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu - 16 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. O godzinie 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. W poniedziałek (17 grudnia) przypadają urodziny Papieża Franciszka a we wtorek (18 grudnia) urodziny biskupa gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy w modlitwach o Ojcu świętym i naszym biskupie.
 3. We wtorek (18 grudnia) o godz. 1000 zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do pomocy przy stawianiu choinek.
  O 1730 Msza św. za zmarłych polecanych w miesiącu grudniu. Różańca za zmarłych nie będzie.
 4. W środę (19 grudnia) o godz. 1000 zapraszamy wszystkie osoby chore i samotne do salek parafialnych na spotkanie wigilijne.
  O godz. 1730 Msza św. w intencjach polecanych ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.
 5. W czwartek i piątek ze względu na prace związane z wystrojem naszej świątyni na zbliżające się Święta nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu
 6. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
 7. Dzisiaj Parafialna Caritas zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w salkach parafialnych od godziny 800 do 1800. Można zakupić ozdoby świąteczne wykonane ręcznie przez grupę Rękodzielne Tarnogórzanki. Caritas będzie rozprowadzać świąteczne ciasto i świece „Caritas”.
 8. Kolekta dzisiejszej i przyszłej Niedzieli przeznaczona jest na bieżące wydatki kościoła i parafii Za wszelkie ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 9. Za obrazem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych można nabyć opłatki wigilijne a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę parafialną”.
 10. Spowiedź świąteczna:
  - w piątek i sobotę od 800 do 1000 oraz od 1600 do 1800
  - w Niedzielę przed Mszami św.
  - w Wigilię od 700 do 1500
  - w czasie Świąt spowiedzi nie będzie.
 11. Ojciec Proboszcz wraz z członkami Parafialnego Zespołu Caritas serdecznie dziękują wszystkim za tak liczne włączenie się w akcję zbierania produktów w osiedlowej Biedronce i Tesco. Uzbieraliśmy ok. 2,5 tony żywności i chemii. Serdeczne Bóg zapłać.
 12. Wspólnota SYCHAR zaprasza na kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej, które odbędzie się w piątek 21 grudnia. Zaczynamy Eucharystią o godz. 1730 a następnie spotkanie w salce. Spotkanie grudniowe będzie miało charakter wigilijny, będzie też czwarta część warsztatów "Przełamywanie Barier", które poprowadzi pan Jerzy Kołodziej.
  Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają kryzys w małżeństwie, tych którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, czy też są po rozwodzie. We dwoje lub w pojedynkę.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 2 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu - 9 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Słowo Boże głosi Ojciec Mieczysław ze Zgromadzenia Oblatów z Kokotka, a po Mszach św. przed kościołem rozprowadza kalendarze na nowy rok. O godzinie 1630 zapraszamy na Nieszpory.
 2. Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 1730.
 3. W poniedziałek (10 grudnia) po Roratach w salce parafialnej przymiarka strojów dla dzieci komunijnych.
 4. W środę Msza św. w intencjach polecanych ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych.
 5. W czwartek o godz. 1900 Spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania.
 6. W sobotę (15 grudnia) od godziny 900 odwiedzimy naszych chorych. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii.
 7. Kolekta dzisiejszej Niedzieli przeznaczona jest na zakup opału. W przyszłą Niedzielę kolekta bieżące wydatki kościoła i parafii. Za wszelkie ofiary ofiarodawcom – składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 8. W przyszłą niedzielę (16 grudnia) przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
 9. W następną niedzielę tj. 16 grudnia Parafialna Caritas zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy w salkach parafialnych od godziny 800 do 1800. Będzie można było zakupić ozdoby świąteczne wykonane ręcznie przez grupę Rękodzielne Tarnogórzanki. Caritas będzie rozprowadzać świąteczne ciasto.
 10. Caritas Parafialna pragnie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbierania makulatury dla dzieci w sierocińcu. Uzbieraliśmy ponad 2 tony makulatury, za którą zakupiliśmy 18 paczek pampersów i mleko Bebiko. Dziękujemy firmie KRISMET za darmowy wywóz oraz przyjęcie makulatury. Dziękujemy również wolontariuszom za zaangażowanie przy segregacji i wywozie makulatury.
 11. Dziś można nabyć za obrazem Matki Bożej Uzdrowienie Chorych opłatki wigilijne a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę parafialną”. 

 

Wersja do druku Generuj PDF