Rozmiar czcionki: A A A
Rzymskokatolicka parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach
• Dziś jest: środa, 22 sierpnia 2018r. Imieniny obchodzą: Cezary, Hipolit


Motto na bieżący tydzień:

"Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim jestem".Dzisiejsze czytania liturgiczne:

czytaj więcej »


Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 19 sierpnia 2018r.

 1. Dziś pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. O godz. 1630 zapraszamy na Nieszpory. Po Mszy św. wieczornej przywitanie pielgrzymów z Piekar Śląskich.
 2. W środę o godz. 1730 Nowenna i Msza św. ku czci Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w intencjach polecanych.
 3. Kolekta dzisiejszej i przyszłej Niedzieli przeznaczona jest na bieżące wydatki parafii. Za wszelkie ofiary – składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 4. W przyszła niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O godzinie 1500 zapraszamy na Nieszpory odpustowe do Sowic u nas Nieszporów nie będzie.
 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”. 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 12 sierpnia 2018r.

 1. Dzisiaj zapraszamy o godz. 1630 na Nieszpory.
 2. W poniedziałek (13 sierpnia) dzień fatimski. O godz. 1715 różaniec i Msza św. w intencjach polecanych oraz procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną, orkiestrę, Dzieci Maryi, ministrantów, poczty sztandarowe i panów do niesienia figury.
 3. W środę (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP - porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszach św. świecenie ziół i kwiatów.
 4. W czwartek (16 sierpnia) wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w kościele katedralnym w Gliwicach o godz. 800
 5. W piątek (17 sierpnia) uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. O godz. 1500 zapraszamy na Koronkę i Mszę św. ku czci Bożego Miłosierdzia. Po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 6. W sobotę (18 sierpnia) o godzinie 1730 różaniec i Msza święta za zmarłych polecanych w miesiącu sierpniu. Intencje można składać w kancelarii lub w zakrystii.
 7. Kolekta dzisiejsza Niedzieli przeznaczona jest na kolejną ratę za witraż. Za tydzień kolekta na bieżące wydatki parafii. Za wszelkie ofiary – składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
 8. W przyszła niedzielę (19 sierpnia) pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. Wymarsz o godz. 700 sprzed kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszamy wszystkie dziewczęta i kobiety.
 9. Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa” w Czernichowie – Żywcu organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 28.09 – 05.10. 2018r. (wyjazd z Tarnowskich Gór) szczegóły na plakatach.
 10. Wspólnota SYCHAR zaprasza na kolejne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej , które odbędzie się w piątek 17 sierpnia . Zaczynamy Eucharystią o godz. 1800 a następnie spotkanie w salce .Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają kryzys w małżeństwie, tych którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, czy też są po rozwodzie. We dwoje lub w pojedynkę.
  Warto naprawiać małżeństwo ZAWSZE , bo NIGDY nie jest ZA PÓŹNO.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” i „Gazetkę Parafialną”. 

 

Wersja do druku Generuj PDF